Ubiquiti UISP 250W AC/DC Power Supply (UACC-PSU-27V-250W)
Pretul afisat contine TVA (21%).
Ubiquiti UISP 250W AC/DC Power Supply
250W (27V) AC/DC hot-swap power supply designed for the UISP Power Professional.
100—240V AC input
AC power cord included
Compatible with UISP Power Professional
SKU: UACC-PSU-27V-250W Categorii: , , , , , ,
Mechanical
Dimensions 218.3 x 65 x 35.3 mm (8.6 x 2.6 x 1.4″)
Weight 790 g (1.7 lb)
Enclosure material SECC steel
Hardware
Input connector IEC320 C14
Input voltage 100–240V AC
Input frequency 50/60Hz
Input current 3.5A
Output voltage 27V DC
Output current 9.3A
Total output power 250W
ESD/EMP protection Air: ± 10kV, contact: ± 6kV
Operating temperature -20 to 50° C (-4 to 122° F)
Operating altitude 0 to 5,000 m
Operating humidity 20 to 95% non-condensing